گروه صنعتی آریا اطلس سورین

شماره تماس ما:

026-34717642

آدرس ما:

کرج| کمالشهر ظفر14

ایمیل ما:

omidi.atlassorin@gmail.com

متن سربرگ خود را وارد کنید

نیتروژن ساز

نیتروژن ساز

دستگاه نیتروژن ساز در مجموعه ای از دستگاه ها و تجهیزات دیگر، نیتروژن مورد نیاز را تولید می کند. دو روش برای تولید نیتروژن با دستگاه نیتروژن ساز وجود دارد در روش اول از نیتروژن ساز PSA استفاده می کنند در روش دوم با جداسازی غشایی، نیتروژن تولی می شود.

در فرآیند غشایی، هوا از طریق الیاف تو خالی (غشاهای پلیمری هالو فایبر) که مثل فیلترهای معکوس عمل می کنند، وارد می شود. اکسیژن، کربن دی اکسید و آب در هوا به مقدار کمی وجود دارند، بنابراین از طریق الیاف نفوذ می کنند در مقابل مولکول های نیتروژن بزرگتر هستند. برای همین تنها چیزی هستند که باقی می مانند.

فناوری PSA در دستگاه نیتروژن ساز چیست؟

فناوری PSA یک فناوری خاص برای تولید نیتروژن است که مولکول های نیتروژن را از مولکول های اکسیژن موجود در هوا جدا می کند. این فناوری از سیلندرهای مولکولی کربنی یا CMS استفاده می کند. جداسازی نیتروژن به این صورت است که سلیندرهای اکسیژن را جذب می کنند و گاز نیتروژن به عنوان محصول خارج می شود. گازهای اکسیژن، دی اکسید کربن و گازهای دیگر که گازهای زباله فرآیند هستند، تخلیه می شود.

آیا درصد خلوص نیتروژن تولیدی در روش PSA و غشایی متفاوت است؟

معولا درصد خلوص نیتروژن در روش جداسازی غشایی تا 99/5% است در حالی که دستگاه های نیتروژن ساز PSA، نیتروژنی با درصد خلوص 99/999 تولید می کند بنابراین در عمل، تفاوت بارزی بین نیتروژن تولید شده از این دو روش وجود ندارد.

دستگاه نیتروژن ساز در چه صنایعی استفاده می شود؟

نیتروژن ساز در صنایع متنوعی از جمله: تولید مواد شیمیایی،بسته بندی مواد غذایی، پلاستیک،هوانوردی، معدن، تولید دارو، نفت وگاز، صنایع نظامی،کنترل آلودگی،برق و الکترونیک اشاره کرد.

چگونه دستگاه نیتروژن ساز مناسب کسب و کارتان را انتخاب کنید؟

 1. حجم مصرفی
 2. درصد خلوص
 3. فضای اختصاصی

نحو کار دستگاه نیتروژن ساز

دستگاه نیتروژن ساز دستگاهی برای جداسازی نیتروژن از هوا و رساندن خلوص نیتروژن به 99/999% می باشد که این فرآیند توسط موادی جاذب به نام کربن مولکولارسیو در فشارهایی خاص امکان پذیر می شود.

در هوا 78% نیتروژن و 21% اکسیژن موجود است. دستگاه نیتروژن ساز بر اساس اصل جذب فشار برای یک جریان مستمر گاز نیتروژن از هوای فشرده عمل می کند. این سیستم شامل دو برج جذبی پر شده از ماده ی جاذب به نام کربن مولکولارسیو CMS می باشد که هوای فشرده شده پس از عبور از فیلترها تصفیه آب، ذرات و روغن می شود.

اکسیژن و دیگر گازها توسط CMS جذب می شوند و اجازه می دهند نیترون از طریق آن عبور کند. در زمانی که یک برج عمل جذب انجام می دهد به طور خودکار در برج دیگر با کاهش فشار عمل احیا مواد صورت می گیرد.

غربال مولکولی کربن از کربن فعال معمولی متفاوت است که دارای طیف حفره ها هستند.این به مولکول های کوچک مانند: اکسیژن اجازه می دهد تا در آن نفوذ کنند و از مولکول های نیتروژن برای ورود به CMS بسیار بزرگ هستند.

مولکول های بزرگتر نیتروژن از CMS عبور می کنند و به عنوان گاز تولید می شوند. خلوص گاز نیتروژن در ظرفیت های متفاوت قابل ارائه می باشد که این مقدار تا میزان 99/999% می باشد.

ویژگی منحصر به فرد دستگاه نیتروژن ساز

 • ساختار ساده و طراحی جمع و جور
 • عملیات کاملا خودکار
 • صفحه لمسی برای نظارت و تجسم کامل سیستم
 • PLC برای کنترل پیشرفت دقیق
 • سیستم ایمنی بالا
 • راه اندازی سریع
 • توجه به طراحی خوب صدا خفه کن، سطح سرو صدا در هنگام فشار و پاک کردن پایین است
 • عملکرد بالا
 • طراحی خلوص و ظرفیت گاز نیتروژن با توجه به نیاز مشتری
 • حداقل میزان هزینه تعمیر و نگهداری، فقط نیاز به تعویض فیلتر و سرویس عادی برای کمپرسور
گروه صنعتی آریا اطلس سورین
آدرس ما:

کرج | کمالشهر ظفر14

شماره تماس ما:

026-34717642

ایمیل ما:

email@yoursite.com